Czego jeszcze nie wiesz o Zakopanem? – podstrona poradnik

Zakopane jest tak często odwiedzanym miejscem w górach iż miewa się wrażenie, że w Internecie zamieszczone są wszystkie możliwe informacje na temat tej urokliwej i turystycznej miejscowości. Z pozoru faktycznie tak jest, ale nie od razu wszystko podane jest na tacy. Wybierając się w podróż do Zakopanego większość osób zasięga porady i czyta opinie na temat atrakcji i tanich noclegów, a także przyswaja wiedzę na temat historii miasta. Jednak, dlaczego przechodząc do praktyki okazuje się że są średnio przygotowani do wyjazdu? Odpowiedź jest prosta, podeszli zbyt ogólnikowo do zagadnienia i nie skupili się na praktycznych zagadnieniach, które mają istotny wpływ na samopoczucie w czasie pobytu w Zakopiańskich okolicach.

Zachód słońca na wakacjach w górach.
Zachód słońca na wakacjach w górach.

Należy zacząć od pierwszego zderzenia się z rzeczywistością górskiego miasta przyjeżdżając do niego pociągiem. Nie wolno ufać naganiaczom, którzy zachęcają do skorzystania z podejrzanie tanich noclegów w centrum miasta bądź z ofert taksówkarzy o zbyt wygórowanych cenach przy starcie mimo oferowanej najniższej cenie za przejechany kilometr trasy. Częstym zjawiskiem w przypadku taksówkarzy jest podróż do górskiej kwatery okrężną drogą. Kierowcy taksówek wykorzystują niewiedzę turystów odnośnie topografii terenu i zazwyczaj wybierają najdłuższe trasy, by zarobić jak najwięcej kosztem podróżujących.

Fotografia z gór - wakacje z noclegiem.
Fotografia z gór – wakacje z noclegiem.

Równie istotną sprawą jest dobranie miejsca noclegu. Pensjonaty i hotele w Zakopanym zazwyczaj znajdują się bliżej miejscowych atrakcji co przekłada się na wyższą cenę za spędzoną dobę w tego typu noclegu. Warto zainwestować w tani nocleg nieco dalej od centrum miasta i poświęcić 10 minut więcej czasu na spacer to malowniczej miejscowości jaką jest Zakopane. Tanimi noclegami są pokoje gościnne, kwatery oraz schroniska dla większej grupy turystów.
Wybierając się w góry najlepiej dobrać taką lokalizację noclegu, by nie przeprawiać się na drugi koniec miasta po wyczerpującej wspinaczce. Ten zdaje się pozornie nieistotny szczegół znacząco wpływa na jakość wypadu i samopoczucie przybyłych turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *